Президентите на Украйна Володимир Зеленски и Румъния Клаус Йоханис се договориха за по-нататъшни стъпки в развитието на сътрудничеството между страните, по-специално в отбранителната индустрия, както и формула за мир. Това съобщи украинският държавен глава в Telegram, предава Укринформ.
"Постигнахме съгласие с Клаус Йоханис относно стъпките за по-нататъшно развитие на украинско-румънското сътрудничество, предимно в отбранителната индустрия. Благодарих за солидарността и подкрепата на Румъния в противодействието на руската агресия. Обсъдихме формулата за мир и въпроси от двустранния дневен ред", съобщава Зеленски, цитиран от "Фокус".
По-специално става дума за радиационната, ядрената, хранителната, енергийната сигурност, освобождаването на всички затворници и депортирани, прилагането на Устава на ООН и възстановяването на териториалната цялост на Украйна и световния ред, изтеглянето на руските войски и прекратяване на военните действия, връщане на справедливостта, противодействие на екоцида, предотвратяване на ескалация, фиксиране на края на войната.
Снимка: БГНЕС
Арестът на приятеля Трабер - готви ли се ФСБ за ерата "след Путин"?
Първи ден на лятото: Слънце, жега, но на запад дъжд и градушки
Дентално здраве от детството до зрелостта: Смяната на зъбите – кога е в норма и кога изисква консултация
Психиатрична помощ, ТЕЛК и домашно насилие на фокус в здравното министерство
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Неочаквано откритие край Стоунхендж променя представите за древния монумент
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Кадър на деня за 21 юни
Иран прекрати преговорите със САЩ след заплахите на Тръмп
САЩ засилват икономическата си война, но враговете не трепват
Енергийният преход на Китай сега зависи от декарбонизацията на промишлеността